Një “drejtor ” për Safetin…

Drejtori i Përgjithshëm i Kukësit është një post vakant. Pas deklaratës së presidentit të Kukësit, që ka shpallur “konkursin” për postin më të lakmuar në klubin e tij, kanë vërshuar kërkesat dhe paraqitja e C.V-ve në drejtim të Safet Gjicit. Frika e konkurentëve përveç projekteve që paraqesin është “mania” e presidentit të Kukësit për ndryshimin

Vazhdoni leximin →

Rrezikohet Ilir Daja? E vërtetë apo thashethem..

Kur fituan me Skenderbeun, heroi ishte trajneri Ilir Daja.  Sapo humbën me Luftëtarin,  arktitekti i humbjes quhet përsëri Daja. Ka zëra që thonë se edhe  në ndeshjen me Korabin, paska qënë një atmosferë e mëdyshur lidhur me njeriun e stolit, Daja. Por, në mënyrë fatlume, goli  i Muzakës ka spostuar valën e pakënaqësisë.  Tani, fill

Vazhdoni leximin →

Teuta, atje ku italianët ikin pa thënë mirë ..ciao!

Metamorfoza është  e dukshme: një sezon më parë, Teuta e Maganit, edhe pse pa yje në fushë, kosiderohej një “kockë mbytëse”, sidomos për fatin e trajnerëve kundershtarë. Këtë sezon, Teuta  është bërë e frikshme për vetë ..Teutën. Në 8 javë kampionat, “djemtë e detit” kanë përcjellur 3 trajnerë dhe nuk mund të flitet më siguri

Vazhdoni leximin →

Ekuban, Starova ka shpikur një golshënues

Eshtë përsëri Ekuban që shënon dhe Partizani merr një tjetër tri pikësh shumë të rëndësishëm në “Selman Stërmasi”, këtë rradhë ndaj Korabit. Sulmuesi ganez është kthyer në golashënues në Shqipëri, ashtu siç nuk ka qenë kurrë gjatë të gjithë karierës së tij. Ka luajtur më parë në Lega Pro të kampionatit Italian dhe në 86

Vazhdoni leximin →