Superligë e çmendur, 7 skuadrat e para 2 pikë diferencë pas fitores së Vllaznisë

Vllaznia arriti një fitore të papritur dhe shumë të rëndësishme në javën e 7-të të Superligës, duke triumfuar 2-1 në fushën e Kukësit. Ndeshja u luajt në “Elbasan Arena”, për shkak se stadiumi I Kukësit vazhdon rikonstruksionin, dhe skuadra shkodrane vazhdoi ecurinë e saj shumë të mirë, duke marë tri pikë të tjera. Braziliani Hygor

Vazhdoni leximin →

“Kokoshi katandiset një thelë”, Tirana ndoshta veç 1 ndeshje dënim për dhunën!

Ndëshkimi ishte i pritshëm, por në të vërtetë nuk ishte edhe aq i rëndë. Katër ndeshje pa spektatorë për Tiranën, është vendimi i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit, veçse gjithçka mund të përfundojë vetëm me një. Pavarësisht akuzave të shumta që rëndonin mbi klubin bardheblu, për dështim në organizim, sjellje të gabuar të tifozëve

Vazhdoni leximin →

Nga dhuna e tifozëve në derbi, tek premtimet e shkelura nga qeveria, alarm në Superligë!

Mund të kishte pasur edhe viktima. Kështu duket se ishte plani i disa tifozëve ultras të Tiranës në derbin ndaj Partizanit në “Selman Stërmasi”. Policia e Shtetit konfirmon në njoftimin e saj se ishin hapur tri gropa përpara tribunës ku ishin vendosur tifozët kundërshtarë, dhe ato i kishin mbushur me lëndë piroteknike, me mekanizëm ndezjeje

Vazhdoni leximin →