Partizani shkon në Ohër për të harruar miqësoret negative, trajneri Daja me “dhimbje koke”!

Përgatitjet në Shqipëri morën fund, por jo puna për sezonin e ri. Partizani vendosi të shkonte në Ohër të Maqedonisë së Veriut për t’u bërë edhe më shumë gati për një edicion të Superligës dhe të Kupës së Shqipërisë që pritet të jetë i vështirë. Pavarësisht ardhjes së trajnerit Ilir Daja, ish-kampionët ende nuk mundin

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu nuk ia del dot as në Zvicër, koeficientet “peshuan” më shumë se shkeljet e Sitit!

Këto ndërtesa i bëjnë madhështore që të na trembin. Janë fjalët e Barak Obamës, në versionin e luftëtarit për të drejtat e njeriut, jo të presidentit të Shteteve të Bashkuara, dhe kjo shprehje vlen edhe për Gjykatën Supreme të Zvicrës. Pesë njerëz brenda kësaj ngrehine impozante dhanë vendimin për mbajtjen në fuqi të dënimit të

Vazhdoni leximin →

Vllaznia si qyteti që mbytet nga uji, por ka thatësirë, 3 trajnerë shkodranë në Superligë, por ekipi rrezikon!

Nuk dihet saktë nëse ka ndodhur më parë diçka e tillë. Nga 10 trajnerë të kampionatit shqiptar, tre janë shkodranë, gjë që flet vetë për shkollën e futbollit të këtij qyteti, edhe pse Vllaznia është me një këmbë jashtë Superligës. Armando Cungu i Laçit dhe Edi Martini i Teutës cilësohen padyshim të suksesshëm, me ekipet

Vazhdoni leximin →