Përse iku aq shpejt David Luizi tek Arsenali?

David Luizi ngjalli një të papritur të madhe, kur u transferua në ditën e fundit të sezonit të transferimeve nga Çelsi për tek Arsenali qëështë edhe rivali kryesor në Londër. Kështu, mbrojtësi brazilian do të vazhdojë të qëndrojë në kryeqytetin anglez, por tani do të mbrojë ngjyrat e Arsenalit që e fitoi Luizin për një

Vazhdoni leximin →

Rio Ferdinand për Dibalën: Super që nuk erdhi te Junajtidi !

Paulo Dibala për pak gjë sa nuk përfundoi te Junajtidi, por megjithatë ai kundërshtoi që të shpërngulej në “Old Trafford”, kështu që “djajtë e kuq” hoqën dorë nga bisedimet me klubin kampion të Italisë, Juventus. Ish-futbollisti i Junajtidit Rio Ferdinand bëri disa vërejtje kritike në adresë të futbollistit argjentinas, duke shprehur kënaqësinë e tij që

Vazhdoni leximin →

Murinjo pa dilemë: Siti.. me ekipin e dytë mund të luftojë për titullin!

Trajneri kontravers Zhoze Murinjo konsideron se Mançester Siti mund të luftojë në mënyrë të barabartë me të dy ekipet e tij për titullin e kampionit të Premier Ligës. Ish-trajneri i Portos, Çelsit, Interit, Realit të Madridit dhe të Mançester Junajtidit tha se klubi “qytetar” është përsëri favorit absolut për titullin e ligës më të fortë

Vazhdoni leximin →