Pankartë kundër Nejmarit; Liga Franceze gjobit PSG

Paris Sën Zhermeni ndëshkohet me 2000 Euro gjobë nga Liga Profesioniste Franceze pasi tifozët e saj përdorën sende piroteknike ndërkohë që shfaqën edhe një një pankartë fyese kundër Nejmar në stadium. Gjithcka ndodhi në ndeshjen e zhvilluar në Parc des Princes mes Paris Sën Zhermenit dhe Nim për javën e parë të Ligue 1 ku

Vazhdoni leximin →

Ku do të shkosh Ikardi? Edhe Monako hyn në garë me “gjigandët”!

Media franceze shkruan se Monako ka filluar bisedimet me Interin në përpjekje që të sigurojë shërbimet e sulmuesit argjentinas Mauro Ikardi. Portali elektronik “Footbal leaks” vë në dukje, duke iu referuar një burimi të brendshëm, se presidenti i klubit “princëror”, rusi Dmitri Ribolovljev, u ka thënë hapur drejtuesve të kubit të tij se ai dëshiron

Vazhdoni leximin →

Dëmtimet dhe tekat, basti i vështirë i Barçës me Nejmarin

Është fjala për një “paketë” ku përfshihet talenti dhe fama botërore. Kjo e shtyn Barcelonën të rrezikojë “gjithçka për gjithçka” në transferimin e mundshëm të Nejmarit, ndonëse një “martesë” e dytë nuk do të ishte aspak e lehtë. Së pari, katalanasit i kanë kërkuar yllit brazilian të Paris SG që të deklarojë hapur se dëshiron

Vazhdoni leximin →