PSG, Leonardo akuzon Tuhelin për favore ndaj Nejmarit!

Kush nuk e mban mend skenën kur një Tomas Tuhel i furishëm kapi për shalli presidentin e Paris SG, Al Helaifin, siç duket si një kërkesë llogarie ekstreme. Ato ditë, gazetat franceze shkruanin se trajneri gjerman i kërkoi punëdhënësit të tij më shumë pushtet mbi lojtarët, diçka për të cilën publiku në përgjithësi ishte dakord.

Vazhdoni leximin →

Bejl dhe Hames për Nejmarin? Do ta hajë “këtë tek” Al Helaifi i PSG-së?!

Pavarësisht dëmtimeve dhe problemeve, mbetet tepër i  kërkuar. Me Kilian Mbapenë të pamundur për t’iu shkulur Paris SG, është Nejmar njeriu-simbol i  transferimeve të verës, dhe pas Barcelonës, ja ku del përsëri kandidatura e Realit. Klubi madrilen ka gati një ofertë tepër të madhe, për t’ia kaluar katalanasve dhe për të marrë sulmuesin brazilian. Është

Vazhdoni leximin →

Nostalgjia e Nejmarit për Barçën dhe dueli me Al Helaifin!

Mesa duket gjithçka është thënë hapur. Rrugët e Nejmarit dhe të Paris SG do të ndahen këtë verë, të paktën kjo është dëshira e shprehur e yllit brazilian. Në Katalonjë  janë të bindur se kjo do të ndodhë shpejt, dhe se 27-vjeçari do të luajë për Barcelonën. Gazeta “El Mundo Deportivo titullon me fjalët e

Vazhdoni leximin →