Fernando Tores pas 18 vitesh eksituese..e ndau mëndjen!

Futbollisti i njohur spanjoll, Fernando Tores, vendosi t’i japë fund karrierës në fushë. Ky ish-lojtar i përfaqësueses spanjolle që aktualisht luan me klubin japonez Sagan, shkroi ne rrjetet sociale: “Mbas 18 vitesh eksituese, ka ardhur koha që unë t’i jap fund karrierës sime në fushë”, deklaroi Toresi që karrierën e tij e ka filluar tek

Vazhdoni leximin →

Përse Reali dhe Man. Siti nuk e bindën dot Zhoao Feliksin?!

Njoftimi është i minutës së fundit, pra që Zhoao Feliks do të jetë lojtar i Atletikos së Madridit sezonin e ardhshëm. Sulmuesi 19-vjeçar i Benfikës ishte një transferim i rëndësishëm i bardhekuqve dhe i trajnerit Diego Pablo Simeone, por ishte edhe një vendim i menduar mirë nga adoleshenti portugez dhe agjenti i tij, Zhorge Mendez.

Vazhdoni leximin →

Këshilla e Rivaldos vështirë se do t’i pëlqejë Nejmarit

Epoka e tij tek Barcelona ishte mjaft më e hershme, dhe ndoshta sukseset jo aq të jashtëzakonshëm. Gjithsesi, një yll futbolli si Rivaldo mund t’i lejojë vetes të këshillojë Nejmarin se çfarë duhet të bëjë me karrierën e tij. Braziliani, shënues i 130 golave në në 235 ndeshje për Barcelonën, e këshillon “Ney”-n që të

Vazhdoni leximin →

Barcelona 100 milionë euro plus Rakitiçin, Dembelen e Umtitin për Nejmarin

Duket se PSZH-ja është gati që ta shesë Nejmarin që erdhi në këtë klub francez më 2017, pasi pagoi për të shumën rekord prej 222 milionë eurosh. Por, futbollisti brazilian tani është bërë pishman dhe kërkon të ndërrojë mjedis. Mbas dëmtimeve të njëpasnjëshme, tani ai ndodhet i përfshirë edhe në skandalin me modelen Naile. “Globoesport”

Vazhdoni leximin →