Nëntë lojtarë do të konkurrojnë për tre vende të Barcelona!

Gjatë kësaj vere, Barcelona ka në plan që të bëjë disa ndryshime në “garniturën” e saj, ndërkohë që pritet që në klubin katalonjas të kthehet Nejmari, por, sidoqoftë, ndryshimet e parashikuara nuk kanë lidhje vetëm me kthimin eventual të futbollistit as brazilian, por edhe me konkurrimin e madh në këtë klub. Trajneri Ernesto Valverde, në

Vazhdoni leximin →

Çfarë pret Valverde nga De Jongu dhe Grizmani?

Trajneri i Barcelonës u tregua i sinqertë se çfarë pret nga dy përforcimet e reja cilësore, Frenki De Jong dhe Antoan Grizman. Në intervistën e tij të parë për këtë sezon, ndërkohë që Barcelona ka nisur fazën përgatitore, Ernesto Valverdefoli edhe për dy lojtarët yje që kanëardhur së fundmi në klubin katalonjas, duke theksuar hapur

Vazhdoni leximin →

Barcelona dhe De Ligti, arsyet e divorcit të “dekadës”!

Nuk është se nuk e pëlqente, por jo që të bënte çmenduri për të. Matijs De Ligt është tashmë zyrtarisht lojtar i Juventusit, ndërsa një tjetër klub mendohej se ishte favorit për ta marrë. Barcelona e presidentit Bartomeu dhe e trajnerit Valverde me shumë gjasë ishte në “pole position”, sidomos përderisa bëhej fjalë për një

Vazhdoni leximin →

Askush nuk ka fituar më shumë se Atletiko gjatë verës!

Atletiko e Madridit gjatë viteve të fundit nuk ka bërë ndonjë transferim të madh, sidomos,për shkak të ndalimit të FIFA-s që ky klub spanjoll të sjellë lojtarë të rinj në radhët e veta, por tani, siç duket, gjithçka u kompensua. Klubi në fjalë që ka trajnerDiego Simeonen, ka shitur pothuajse të gjithë lojtarët e vet

Vazhdoni leximin →

Festë te Reali: Duket se Garet Bejli po ikën më në fund!

Duket se futbollisti më i shtrenjtë në historinë e Realit të Madridit, Garet Bejl, ndodhet në prag të largimit nga “Santiago Bernabeu”, ndërkohë që vetë ai gjatë kohëve të fundit ka thënë në disa raste se nuk do të largohet nga klubi “mbretëror”, deri sa të mbarojë mbas tre vitesh kontrata e tij. Por, duket

Vazhdoni leximin →

Ky Stoiçkovi “i pashpirt”.. heq 3 emra tingëllues nga Barcelona

Hristo Stoiçkov është një nga legjendat e Barcelonës që gjatë dy periudhave ka qenë pjesë përbërëse e klubit katalonjas, duke lënë gjurmë në “Kamp Nou”. Në këto kushte, deklaratat e tij lidhur me Barcelonën kanë peshë të veçantë dhe merren seriozisht në konsideratë në opinionin publik. Futbollisti i dikurshëm as bullgar ka bërë formacionin, me

Vazhdoni leximin →

Edhe Barcelona kopjon nga  Reali? Prenoton  një japonez…!

Tanimë pothuajse është kompletuar transferimi i futbollisitit të ri, pjesëtar i përfaqësueses japoneze, Hiroki Abe, te Barcelona. Ky lojtar ofensiv anësor 20-vjeçar luajti me Japoninë në Kopën Amerika që sapo përfundoi, ndërkohë që ai ka luajtur edhe me klubin e njohur japonez, Kashima. Futbollisti i ri japonez nënshkroi një kontratë shumëvjeçare me klubin katalonjas, ndërkohë

Vazhdoni leximin →