Dhimbje koke për Bajernin në prag të duelit me Verderin

Lojtarë që dëmtohen dhe futbollistë që kthehen nga dëmtimi, por që nuk janë të sigurt për të luajtur. Kjo është gjendja tek Bajerni, një ditë para duelit të Bundesligës ndaj Verderit. Trajneri Niko Kovaç u shqetësua jo pak nga dëmtimi muskulor që pësoi Hames Rodrigez në stërvitje, duke u detyruar ta mbyllte më shpejt seancën

Vazhdoni leximin →

Kovaç i lumtur për emrat që po shënojnë për Bajernin!

Mesa duket, Joakim Lëvi paskat të drejtë. Lavditë e vjetra nuk do të jenë shpesh në listën e shënuesve për Bajernin, pasi ajo po ndryshon. Në suksesin 4-1 në fushën e Dyseldorfit, bavarezët patën 2 gola nga Kingsli Koman, francezi i ri që pati gjatë javës një konflikt në stërvitje me Robert Levandovskin. Vetë sulmuesi

Vazhdoni leximin →

Arjen Roben, a do të jesh më një lojtar i Bundesligës?!

Mjekët e klubit kanë “ndezur dritën jeshile”. “Semafori” është i hapur për Arjen Robenin, por vetë holandezi nuk është gati të fusë marshet dhe të niset me shpejtësi. Trajneri Niko Kovaç, që e pret prej katër muajsh, thotë se “doktorët thonë se gjithçka është në rregull, por ai gjithnjë ndjen diçka”. A do të mund

Vazhdoni leximin →

Levandovski-Koman, sherret janë në modë tek Bajerni

Kur je në bibliotekë, konflikti fizik është thuajse i pamundur. Në një studio televizive, gjakrat mund të nxehen deri në debate të ashpra verbale me sharje dhe ofendime. Në sport, pra edhe në futboll, është si në luftë, çdo përplasje e pakujdesshme që shkakton dhimbje fizike apo tension nervor, mund të çojë në kacafytje. Në

Vazhdoni leximin →