Kovaç i pakënaqur me Bajernin: Ndaj Liverpulit kjo nuk mjafton

Bajerni fitoi në Augsburg dhe iu afrua vendit të parë në Bundesligë, por momenti është i tillë që trajneri Niko Kovaç nuk mund të jetë i kënaqur plotësisht. Edhe pse diferenca (e përkohëshme) me Dortmundin është zvogëluar në 2 pikë, sërish përpara bavarezëve qendron pengesa “Liverpul” në Champions. “Që të gjithë ne duhet të jemi

Vazhdoni leximin →

Riberi për Bajernin: Do ta lë klubin si një zotëri

Frank Riberi mund të lërë Bajernin e Mynihut në qershor. Në muajt në vazhdim, francezi që shumë shpejt do të festojë 36 vjetorin e lindjes, do të diskutojë me drejtuesit e klubit bavarez në lidhje me të ardhmen e tij te kampionët e Gjermanisë. Në një intervistë për ‘L’Equipe’, Riberi ka folur për gjithcka ka

Vazhdoni leximin →

Lëvdata e Diter Hënesit: Lysien Favre, thuajse si Pep Guardiola

Nëse do të duhej të vinte bast 100 euro gjithsej, 52 do t’ia vendoste Bajernit dhe 48 Dortmundit. Ky është parashikimi matematik i luftës për titull nga ana e Diter Hënesit, vëllait të presidentit të Bajernit, Uli Hënes. Ish-lojtari i Bajernit dhe i Gjermanisë Perëndimore, si dhe ish-drejtuesi i Shtutgartit, Hertës dhe Volfsburgut, parashikon një

Vazhdoni leximin →

Bajerni, gati 200 milionë euro shpenzim në verë!

Mediat gjermane iu përgjigjën shpejt shefit ekzekutiv të Dortmundit, pas fjalëve që ky tha se “Bajerni mërzitet më shumë kur e shpërfill, dhe unë e kam injoruar prej kohësh, madje do të vazhdoj ta bëj”. Vetëm një ditë pas intervistës së Vackes, Dortmundi vetëm barazoi 3-3 në Bundesligë, në fushën e vet ndaj Hofenhajmit, ndërsa

Vazhdoni leximin →