Perishiç kritikon Kroacinë për Pjacën, FIFA paguan 1 milionë!

Dëmtimi i Marko Pjacës u prit shumë keq nga Kroacia dhe nga Juventusi. Mesfushori ofensiv i kampionëve të Italisë pësoi një lëndim të rëndë në miqësoren që kombëtarja kroate humbi 0-3 në fushën  e Estonisë dhe nuk do të luajë më, këtë sezon. Mesfushori kroat i Interit, Ivan Perishiç, sulmoi organizatorët e miqësores për cilësinë

Vazhdoni leximin →

Dy ndërrime magjike të Alegrit, shpohet Porto dy herë

Suksesi në “Estadio Do Dragao” është meritë veçanërisht e trajnerit Masimiliano Alegri, i cili ndryshoi rrjedhën e lojës me zëvendësimet e bëra në pjesën e dytë. Marko Pjaca zhbllokoi ndeshjen në të 72-n, pesë minuta pas kishte zënë vendin e Kuadrados. Dy minuta më pas, Dani Alvesh dyfishoi vetëm 60 sekonda pasi kishte hyrë në

Vazhdoni leximin →

Paaftësi e Juventusit për dëmtimin e Marko Pjacës

Shkoi më keq sesa ishte menduar dëmtimi i futbollistit kroat të Juventusit, Marko Pjaca. Dhe një rast i tillë provokon polemikë në kurriz të stafit mjekësor. Dëgjoni fjalët e mjekut të nacionales së Kroacisë, Igor Boriç, për kolegët e tij të Juventusit: “ Kur e vizituam futbollistin kuptuam shpejt se si ishte puna me këtë

Vazhdoni leximin →