Usain Bolt: Dua të dal në pension ne altar …si kampion

Usain Bolt, në kampionatin botëror të ardhshëm që do të zhvillohet, së shpejti, në Londër, do të marrë pjesë në dy disciplina dhe, më pas, sikurse ka paralajmëruar edhe vetë, ai do t’i varë në gozhdë këpucët sportive të veta. Sprinteri i famshëm xhamajkan do të mbrojë titullin e kampionit të botës në 100 m

Vazhdoni leximin →

Jelena Isinbajeva del “në pension”

Ish-kampionia olimpike dhe e botës në kërcimin me shkop Jelena Isinbajeva njoftoi, dje, se ajo vendosi të largohet nga sporti aktiv, pasi është zgjedhur në komisioniin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Kjo atlete ruse, 34 vjeçe, ka qenë pjesëtare e ekipit rus që u dënua që të mos merrte pjesë në Olimpiadën verore të Ri de

Vazhdoni leximin →