Papu Gomez e mbyll me futbollin e luajtur

Refuzohet apelimi i Papu Gomez. Sulmuesi argjentinas u pezullua për dy vite për shkak të përdorimit të dopingut dhe trajneri i Monzës, Palladino konfirmoi se edhe apelimi është refuzuar. Papu Gomez u dënua për përdorim substancash  të ndaluara, pas testeve në një seancë stërvitore në 2022-shin, kur ishte pjesë e Sevillas, para nisjes së Kupës

Vazhdoni leximin →

Dopingu në Serie A, Gomez pezullohet 2 vjet

Pas çështjes “Pogba”, një tjetër rast trondit Serie A Italiane. Sipas të përditshmes spanjolle “Relevo”, argjentinasi Papu Gomez pritet të dënohet me 2 vite pezullim nga çdo aktivitet sportiv, pasi rezultoi pozitiv gjatë një kontrolli ant-idoping që iu bë gjatë kohës që lojtari ishte pjesë e Sevijës në La liga. Shokët e tij të skuadrës

Vazhdoni leximin →