Arbnor Muja lë gjurmë në Belgjikë

Arbnor Muja la gjurmë me Antwerp në Belgjikë, në ndeshjen e kampionatit, të luajtur ditën e sotme ndaj Westerlo. Në fundin e pjesës së parë, një goditje  e bukur e Mujës nga brenda zonës, gjeti të papërgatitur portierin. Sulmuesi shqiptar ka shënuar 6 gola këtë sezon, ndërsa ka dhuruar 3 asiste. Në edicionin e parë

Vazhdoni leximin →

Muja mbështetet te tifozët

Sulmuesi i Kombëtares, ashtu si pjesa tjetër e skuadrës, ka synime të qarta: të sigurojnë kualifikimin, përballë është Moldavia, dhe të kthejnë në festë ndeshjen e fundit në “Air Albania”, atë me Ishujt Faroe. Sigurisht që për të arritur objektivin, sulmuesi kuqezi kërkon mbështetjen e tifozëve,  arma më e fortë në këto kualifikuese dhe në

Vazhdoni leximin →

Arbnor Muja fantastik, shënon gol në Champions League

Në minutën e 3 të ndeshjes Royal Antwerp-Shakhtar Dinetsk, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Arbnor Muja ka shënuar golin e parë në UEFA Champions League duke zhbllokuar menjëherë ndeshjen për skuadrën belge. Bomberi kuqezi mori një top nga e djathta dhe me një driblim të bukur kaloi një kundërshtarë për të gjetur pastaj rrjetën me një

Vazhdoni leximin →

Shtatori, muaji i shqiptarëve

Arbnor Muja shijon disa gëzime në një muaj. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare po shkëlqen në Belgjikë me Antëerp ku ka shënuar një gol dhe ka dhuruar një asist me skuadrën kampione të Belgjikës. Pasi debutoi me fanellën kuqezi në Çeki dhe u aktivizua gjithashtu edhe në fitoren historike me Poloninë në “Air Albana”, 24-vjeçari spikati

Vazhdoni leximin →