Martin rindez betejën e titullit në Moto GP

Gara Sprint e Çmimit të Madh të Katarit, raundi i parafundit i Kampionatit Botëror MotoGP, pa Jorge Martin të fitojë dhe të çojë në shtëpi suksesin e tij të tetë në këtë specialitet. Një sukses i cili, i kombinuar me vendin e pestë të Francesco Bagnaia, i lejon spanjollit të ngushtojë diferencën në vetëm shtatë

Vazhdoni leximin →