E mbyllim me 5 humbje…

Vetëm një pikë e marrë në 6 ndeshje dhe një golaverazh për t’u harruar, si vetë paraqitja në këtë pjesëmarrje në Ligën e Kombeve. E tillë ka qenë pjesëmarrja e Shqipërisë së futbollit të femrave, e cila e ka mbyllur të martën në mbrëmje me një humbje të thellë në Budapest përballë Hungarisë vendase. Shqipëria

Vazhdoni leximin →

Grima: Po punojmë për rinovimin e grupit

Kombëtarja shqiptare e vajzave prej të hënës është grumbulluar në kryeqytet dhe po përgatitet për të dy sfidave të fundit, ndaj Irlandës së Veriut dhe Hungarisë të vlefshme për UEFA Ëomen’s Nations League. Në një prononcim për fshf.org trajneri Armir Grima theksoi se brenda grupit atmosfera është e mirë, ndërsa përsa i përket ekipit, ai tha

Vazhdoni leximin →

Liga e Kombeve, Grima: Irlanda ekip i fortë!

Kombëtarja shqiptare e vajzave prej të hënës është grumbulluar në kryeqytet dhe po përgatitet në prag të dy sfidave ndaj Irlandës, të vlefshme për UEFA Women’s Nations League. Seancat përgatitore po zhvillohen në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit“ ndërsa ditën e sotme Kombëtarja shqiptare e vajzave do të udhëtojë drejt Irlandës për të zhvilluar duelin

Vazhdoni leximin →