Hall tjetër për Man. Junajtidin, duhet të gjejë sponsor tjetër pas 4 vjetësh

Kur thua këtë emër, të gjithë largohen  si “djalli nga temjani”.  Tifozët kanë protestuar shpesh ndaj pronarëve, Kristiano Ronaldo dëshiron të ikë, titujt nuk vijnë më në “Old Traford” dhe ja ku vjen  goditja e fundit. Sponsori gjerman TimVjuër (TeamViewer) ka vendosur të mos e rinovojë kontratën me Man. Junajtidin, ndërsa skadimi është në 2026.

Vazhdoni leximin →

Liverpuli dhe Mançester Junajtidi shmangin përplasjen…

Mançester Junajtidi do të ndeshet në gjysmëfinale të Ligës së Kupës së Anglisë me Hallin, ndërsa Sauthemptoni me Liverpulin. Kështu, dy rivalëve të mëdhenj, Liverpulit dhe ManU-së, shorti ua kurseu përplasjen që në gjysmëfinale të kësaj kupe. Mançester Junajtidi do ta zhvillojë, në fushën e vet, ndeshjen e parë që do të luhet të dielën

Vazhdoni leximin →