Federer: Më lehtë është jesh tenist sesa prind!

Ky tenist zviceran që ka fituar 17 tituj turnesh Grand Slam dhe ka arritur afro 1080 fitore në turnetë e ATP-së (Shoqatës së Tenisit Profesionist), thotë se në jetë ka punë më të vështira sesa “puna” e tij, tenisi. Sipas shumëkujt, Federeri është tenisti më i mirë i të gjitha kohërave, por, sidoqoftë, ai thotë

Vazhdoni leximin →

Federer: Unë akoma nuk e kam thënë fjalën e fundit!

Asi zviceran i tenisit, Rozher Federer, konsideron se ai akoma nuk e ka thënë fjalën e fundit dhe se ai ka se çfarë t’i japë akoma këtij sporti. Tenisti legjendar zviceran është këmbëngulës dhe synon që të marrë trofeun e 18-të Gran Slam në karrierën e tij dhe, si konkurrent kryesor, në këtë rrugë, ai

Vazhdoni leximin →