Finalja e Conference League, policia greke në alarm

Zona rreth stadiumit, në lagjen veriore të Nea Filadelfias, tashmë është nën kontrollin e rreptë të forcave të sigurisë. Disa rrugë janë mbyllur, disa të tjera do të mbyllen nesër. Ajo që shqetëson policinë greke nuk janë vetëm rreth 10 mijë tifozët e Fiorentinës që tashmë kanë nisur të mbërrijnë në Athinë, por edhe marrëdhëniet

Vazhdoni leximin →

Basketboll, Besëlidhja leksion Teutës

Besëlidhja ka hedhur dhe një hap tjetër drejt titullit kampion në basketboll për meshkuj, teksa të shtunën pasdite, në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” Durrës, ka mundur Teutën, 91-75. Një ndeshje e cila ka ardhur drejtpërdrejtë në rrjetin e Radio Televizionit Shqiptar. Lezhjanët luajnë mirë që në periodën e parë, të cilën e kanë fituar

Vazhdoni leximin →

Partizani në finalen e titullit

Partizani është finalisti i parë i “Final Four”. Ashtu siç pritej, të kuqtë kanë kaluar Skënderbeun në ndeshjen e parë gjysmëfinale të këtij mini-turneu dhe tanimë presin të qetë emrin e skuadrës që do të kenë përballë më datë 26 maj. Të kuqtë kalonin në ndeshjen e sotme edhe me një barazim, por ata treguan

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu me grup të plotë në supersfidën ndaj Partizanit

Korçarët vijojnë me intensitet përgatitjet për ndeshjen e së premtes. Ekipi është grumbulluar prej ditës së djeshme në Durrës, ku po zhvillon seancat stërvitore në bazë të një programi të detajuar. Për fat të mirë Gvozdenoviç ka grup të plotë kundër Partizanit dhe po mundohet marrë më të mirën e mundshme. Trajneri ka kërkuar disiplinë

Vazhdoni leximin →