Euro 2024, anglezet kërkojnë një kështjellë

Bashkëshortet dhe të fejuarat e lojtarëve të Anglisë janë në kërkim të një kështjelle në Gjermani ku planifikojnë të qëndrojnë gjatë Euro 2024. Bëhet fjalë për një grup femrash të cilat janë të lidhura me Kieran Trippier, Jordan Pickford, Megan, Harry Maguire, Kyle Walker,  Annie dhe  Luke Shaw. Gjthsesi, në ditët e ardhshme grupit mund

Vazhdoni leximin →

Shqipëria me një “rekord” në Euro 2024

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvio Mendes është i vetmi jo me origjinë europiane në stolin e skuadrave pjesëmarrëse në Kupën e Europës, Gjermani 2024. Të gjithë trajnerët e tjerë të skuadrave të kualifikuara janë me origjinë europiane ndërsa Italia mban një rekord absolut me 4 emra. Përvec Spalletit që drejton Italinë, Montella është në krye

Vazhdoni leximin →

Shqipëria do të vendoset në Dortmund

Federata Shqiptare e Futbollit ka përzgjedhur kampin bazë ku do të stacionohet Kombëtarja shqiptare gjatë ditëve të qëndrimit në Gjermani për finalet e Euro 2024! Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se qendra ku do të qëndrojë skuadra kuqezi përgjatë finaleve të turneut quhet SportCentrum Kaiserau, një kompleks nga më të mirët në

Vazhdoni leximin →

Spalletti: Askush nuk feston që na ka në grup

Shorti i “Euro2024”, mbi të gjitha grupi i Shqipërisë, i cilësuar si grupi i “ferrit”, vijon të bëjë zhurmë në mediat e huaja. Në Itali nuk janë shumë të lumtur, ky grup “bombë” vjen në një moment të vështirë për ta, por Luciano Spalletti pranon verdiktin duke i kujtuar të gjithëve se në fund të

Vazhdoni leximin →

Shqipëria miqësore në muajin mars

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës. SuperSport mëson se është arritur marrëveshja mes Federatës Shqiptare të Futbollit dhe asaj helvete që kjo përballje të luhet në Zvicër, ndërsa do të përcaktohet në vijim stadiumi ku do të zhvillohet kjo sfidë. Me shumë mundësi, ky duel do

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja, UEFA shkurton listën e Gjermanisë

Protokolli “COVID-19” u lejoi komisarëve teknik të kombëtareve të ndryshme që të grumbullonin plot 26 lojtarë në kompeticionet kontinentale, por tashmë ky kapitull është I mbyllur. UEFA ka lajëmruar se në “Gjermani 2024”, ekipet do të kenë mundësi që të grumbullojnë “vetëm” 23 lojtarë. Me këtë vendim UEFA ka vendosur në vështirësi edhe Silvinjon, i

Vazhdoni leximin →

Ramadani: Bëjmë maksimumin në Gjermani

Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në letër, duke patur parasysh eksperiencën e këtyre skuadrave në arenën ndërkombëtare, por edhe trofetë e fituar. Në një pronocim për fshf.org, mesfushori i Kombëtares, Ylber Ramadani, ka komentuar shortin e hedhur nga UEFA në

Vazhdoni leximin →