Kur Egnatia luan me Tiranën, gjeje…cili është armiku?

Sa herë që përballet Tirana me Egnatian, diçka ndodh në prapaskenë…ka shumë tym, si foto e botuar! Nëse ju kujtohet, në ndeshjen e mëparshme, kur Egnatia u shfytyrua me 5 gola, trajneri Tetova pranoi publikisht se futbollistët e tij kishin pirë “ilaçet e gabuara” dhe nuk kishin dëgjuar këshillat e trajnerit.  S’e kishim para ndonjëherë

Vazhdoni leximin →

Rikthime të rëndësishme te Egnatia

Egnatia nuk po kalon një moment aspak të mirë në kampionat, teksa prej 5 ndeshjesh nuk po arrijnë dot te fitorja. Këto rezultate kanë bërë që Vllaznia t’i ofrohet vendit të parë që mbahet nga rrogozhinasit, teksa diferenca mes tyre është vetëm 4 pikë. Në 5 ndeshjet e fundit skuadra e Edlir Tetovës ka marrë

Vazhdoni leximin →

Egnatia stonon, Skënderbeu fluturon

5 ndeshje pa fitore, shifrat flasin qartë, Egnatia nuk po kalon një moment të mirë, për të mos thënë që rrogozhinat po kalojnë një krizë të vogël në këtë pikë të sezonit. Ekipi kryesues u ndal sërish, këtë herë në një barazim 1-1 përballë Dinamos. Sigurisht, një pikë kundër ekipit të Mehmetit nuk është për

Vazhdoni leximin →

Një anektodë në Rrogozhinë që tallet me skemën Final 4

Egnatia është shpallur kampione gjatë gjithë javëve të sezonit për lojë, për pikë, për moral, por kampion i “vërtetë” do të dalë dikush tjetër,  që e kanë taksur shefat në zyrë dhe jo haku në fushën e lojës.   Një anektodë qarkullon në Rrogozhinë për t’u tallur me skemën më budallaqe të kampionatit …“Final 4”! Një

Vazhdoni leximin →