Ballkani vazhdon me Ilir Dajën

Ilir Daja do të vazhdojë të jetë trajner i Ballkanit. Trajneri i njohur dhe klubi nga Suhareka do të vijojnë bashkëpunimin, të paktën deri në vitin 2026. Në të tilla kushte, historia e dashurisë vazhdon, pasi Daja dërgoi skuadrën dy herë në grupet e Conference League dhe gjithashtu, ekipi fitoi 2 herë titullin kampion me

Vazhdoni leximin →

Ilir Daja “Trajneri i vitit 2023” në Kosovë

Ilir Daja është zgjedhur “Trajneri i Vitit” në Kosovë, pas titullit kampion të fituar sezonin e shkuar dhe suksesit të dytë radhazi duke u futur në grupet e Ligës së Konferencës. Tekniku nga Tirana bëri një punë që meriton të vendoset në vitrinë me skuadrën nga Suhareka, i cili gjithashtu iu afrua shumë pranë dhe

Vazhdoni leximin →

Daja: Ballkani im në fushë për fitore

Ballkani do të zhvillojë ndeshjen vendimtare të fazës së grupeve në Conference League të enjtën. Ndaj Astanës në Kazakistan, ku çdo rezultat tjetër përveç fitores do ta largonte skuadrën e Ilir Dajës nga mundësia e kualifikimit. Humbja befasuese 1-2 ndaj të njëjtit kundërshtar në stadiumin “Fadil Vokrri”, ua ka vështirësuar punën jashtëzakonisht shumë kampionëve të

Vazhdoni leximin →

Daja karikon Ballkanin për Europën

Ballkani do të zbresë të enjten në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” për sfidën e tretë në Grupin C në Ligën e Konferencës ku përballë do të jetë Astana, ora 18:45. Trajneri I skuadrës kampione të Kosovës, Ilir Daja ka dalë në një konferencë për shtyp duke komentuar në funksion të kësaj sfide. “Unë do

Vazhdoni leximin →

Daja i kënaqur me skuadrën pavarësisht humbjes

Trajneri Ilir Daja ka vlrësuar paraqitjen e Ballkanit pavarësisht humbjes minimale në Çeki kundër Viktoria Plzen. “Në fazën e mbrojtjes kemi bërë goxha mirë. Kemi pasur edhe ne situatat tona. Me një kundërshtar si Plzeni, në stadiumin e tij, kemi bërë një ndeshje të mirë karshi një kundërshtari shumë të fortë. Rastet që i kemi

Vazhdoni leximin →

Tirana mbetet me borxhe, Hasani e Daja presin paratë, përndryshe mendon…FSHF-ja

Tirana duhet të paguajë borxhet ndaj ish-lojtarëve të saj, një sindromë e vjetër që vazhdon të shkaktojë probleme për xhepat e presidencës e klubit. Të fundit në radhë janë dy ish-mesfushorë. Bardheblutë nuk i kanë shlyer deri në fund detyrimet që ka ndaj ish-mesfushorëve, Edon Hasani dhe Asion Daja e në këtë mënyrë urdhërohet që

Vazhdoni leximin →