Cila ishte “droga” e Partizanit: ikja e Dajës apo urtësia e Mehmetit

Paskan qënë të vërteta fjalët se futbollistët e Partizanit ishin lodhur me “leksionet” e trajnerit Ilir Daja. Madje përflitej se kur futbollistët i torturon me shumë teori dhe me mësime të zgjatura nëpër klasa, fillojnë e ngatërrojnë portat nga ..”helmimi”. Në vend të sulmojnë portën armike, i turren portës së vet. Duam apo s’duam, Partizani

Vazhdoni leximin →

Kriza e Partizanit, klubi mendon përtej Dajës, por nuk dihet nëse do të marrë Ze Marinë apo Duron?!

Kriza është e ulur këmbëkryq. Jo thjesht sepse u humb një derbi, por sidomos sepse Partizani ka vetëm 4 pikë në 6 ndeshje të kampionatit, gjendja në klubin kryeqytetas është bërë e vështirë. Burime në klub pohojnë se trajneri Ilir Daja rrezikon postin, ndërsa kandidatë për stolin janë ish-tekniku i Tiranës, Ze Maria, dhe trajneri

Vazhdoni leximin →