Barcelona, Camp Nou së shpejti do ketë mbiemër

Camp Nou për sezonin 2020/2021 do të ketë një mbiemër dhe shumë shpejt do të mësohet emri i kompanisë që do të jetë në impiantin mitik të Barcelonës. Presidenti Josep Maria Bartomeu në intervistën e tij për programin ‘Once de Esport 3’ tha se klubi po mbyll bisedimet me 2 kompani ndërkombëtare që kanë zyrat

Vazhdoni leximin →

Barcelona kërkon të rihapë Camp Noun përpara fundit të sezonit

La Liga në Spanjë po planifikon rihapjen e stadiumeve për sezonin e ardhshëm, por Barcelona kërkon që ta afrojë kohët. Sipas të përditshmes ‘El Mundo Deportivo’, klubi katalanas kërkon që të kthejë të paktën pjesërisht të abonuarit në impiantin mitik Camp Nou që përpara mbylljes së këtij sezoni. Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, Barcelona po

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Camp Nou I ri do jetë gati në 2024?

Projekti Espai Barça  I Barcelonës vijon rrugëtimin e tij, ndoshta jo me ritme shumë të shpejta sic dëshirojnë drejtuesit e klubit katalanas. Në muajin tetor do të nisë procesi e shembjes së Mini Estadi që do të zjagjasë 6 muaj, duke qenë se tashmë Barcelona ka përuruar stadiumin e ri ‘Johan Cruyff’. Në vend të

Vazhdoni leximin →

Pas ristrukturimit, Barcelona modifikon edhe emrin e të famshmit ‘Camp Nou’?

Stadiumi i famshëm i Barcelonës, ‘Camp Nou’ shumë shpejt pritet të ketë një emër të modifikuar. Sipas asaj që publikohet te ‘el mundo Deportivo’ që është shumë pranë klubit katalanas, por që i referohet radios RAC1, kampionët e spanjës janë shumë pranë arritjes së një marrëveshjeje me kompaninë farmaceutike Grifols për vendosjen e një mbiemri

Vazhdoni leximin →