Bastoni humb dy ndeshjet e fundit për Euro 2024

Alessandro Bastoni ka pësuar një dëmtim muskulor dhe do të mungojë për një numër ndeshjesh të ardhshme të Interit e Italisë kundër Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës, që të dyja jetike për të ardhmen e Italisë. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar u detyrua të tërhiqej nga skuadra e Italisë në Coverciano pasi pësoi një dëmtim në këmbën e

Vazhdoni leximin →

Premier League në ndjekje të Bastonit

Gjigantët e Ligës Premier, Chelsea dhe Manchester City po ndjekin me interes mbrojtësin e Interit, Alessandro Bastoni. Mbrojtësi italian ka qenë prej kohësh i lidhur me një kalim në Angli, ku nuk mungojnë klubet e interesuara. Sipas “Calciomercato.com”, skautët e Chelseat dhe Cityt po e shikojnë Bastonin këtë sezon, të vetëdijshëm se Interi do të

Vazhdoni leximin →

Inter blindon Bastonin; rinovohet kontrata deri në 2024

Te Interi shtyhet zyrtarizimi i Simone Inzaghit për pankinën, por në të njëjtën kjo klubi kampion i Italisë vijon me procesin e rinovimeve duke blinduar Bastonin. ‘FC Internazionale Milano komunikon se ka arritur marrëveshjen për zgjatjen e kontratës me futbollistin Alessandro Bastoni; mbrojtësi 22 vjecar do të jetë zikaltër deri në 30 qershor të 2024’-lexohet

Vazhdoni leximin →