Bayern Munchen i jep ultimatum Davies

Bayern Munich ka konfirmuar se i ka ofruar një kontratë të re fitimprurëse Alphonso Davies. “Ne i dërguam Alphonsos një ofertë shumë konkrete, vlerësuese. Në një moment të jetës, duhet të thuash po ose jo”, deklaroi drejtori i Bayernit, Maximilian Eberl. I pyetur për interesimin e Real Madridit për lojtarin, Eberl shtoi: “Real Madrid nuk

Vazhdoni leximin →

Davies zgjedh Realin e Madridit

Alphonso Davies mendohet se e ka vendosur të ardhmene  t9j dhe ajo do të jetë te Real Madrid. Lajmin e bën të ditur gazeta “Marca” sipas së cilës, mbrojtësi kanadez nuk ka asnjë qëllim ta rinovojë kontratën me gjermanët që skadon në vitin 2025. Ai beson se një eksperiencë e re në “Bernabeu” do ta

Vazhdoni leximin →

Reali i interesuar për Alphonso Davies

Real Madridi është interesuar kohët e fundit për mbrojtësin kanadez të Bayern-it, Alphonso Davies. Mbrojtësi i majtë konsiderohet një “xhevahir” për klubin gjerman dhe me paraqitjet e tij i ka bërë për vete të gjithë në Bavari. Nga ana tjetër Real vuan për një mbrojtës të majtë të qëndrueshëm dhe Davies shihet me mjaft perspektivë.

Vazhdoni leximin →