MotoGP në Doha: Quartararo kalon Zarco dhe Ducatin në Losail

Fabio Quartararo fiton Cmimin e Madh të Dohas, ndalesa e dytë në Botërorin e MotoGP, në pistën e Losailit. Piloti francez, që i dha mundësinë Yamahas të përsërisë suksesin e javës së kaluar  dhe kaloi i pari vijën e finishit duke lënë pas dy motorët Ducati Pramac të Johann Zarco dhe Jorge Martin.

Maverick Vinales u rendit në vendin e pestë duke lënë pas Bagnaian. Zhgënjimi më i madh ishte te Yamaha Petronas që regjistroi rezultate aspak të mira me Morbidellin që e mbylli garën në vendin e 12, ndërsa Valentino Rossi u pozicionua në vendin e 16

Sfidanti.al