Gresier konfirmohet kampion Evrope në garat Cross të Under 23 me një gafë

Xhimi Gresier dominoi sërish garën e Cross në Evropianin e Under 23 duke mos u lënë asgjë kundërshtarëve dhe për t’u konfirmuar si kampion i kontinentit. Por kjo fitore u shoqërua edhe me një gafë nga ana e atletit.

Francezi, filloi t’i gëzohej përpara kohe fitores ndërkohë që mbante në duar dy flamuj të Francës. Ai u pengua përpara se të kalonte vijën e finishit dhe e preu shiritin që ishte vendosur me fytyrë, dicka që edhe pse nuk ishte e rëndë, ia prishi në një farë mënyre festën e kësaj dfitoreje sportistit transalpin

sfidanti.al