Formula 1 pa ‘Grid Girls’? Stjuart: Sikur te kishte nje pilote femer, F1 do kishte me shume spektatore

Vendimi i Liberty Medias per vajzat e startit te garave te Formula 1 ose siç quhen ndryshe ‘Grid girls’ vazhdon te jete teme diskutimi ne ambientet e Formula 1. I fundit qe nderhyri ne kete teme ishte Xheki Stjuart i cili foli edhe per mungesen e piloteve femra ne kete kampionat.

‘Ideja se vajzat e startit dekurajojne femrat qe te garojne ne F1, eshte budallallek me brire-tha Stjuart-Nese nje skuader do te kishte nje femer ne gjendje qe te garoje ne nivele te larta, djemte do t’i kushtonin vemendje. Formula 1 do t’i pelqente te kishte nje pilote femer, do te kishte audience me te larte. Ne aspektin e marketingut, nje pilote femer do te kishte me shume sukses me markat e kozmerikes dhe te modes’.

Sfidanti.al