E paparë: Hedh raketën dhe i thyen dhëmbët kolegut tenist!

Tenisti suedez, Patrik Rozenholm, shkaktoi një incident të rëndë në turneun në Sondri të Italisë, pas të cilit tenisti serb, Ilija Vuçiç, përfundoi në spital me dhëmbë të thyera. Në nervozizëm e sipër, Rozenholmi, e hodhi me forcë raketën që përfundoi direkt në fytyrën e Vuçiçit që, në fakt, ndodhej mbas gardhit mbrojtës dhe nuk po luante atëkohë, por u ndodh, për fat keq, në trajektoren që përshkoi raketa e hedhur dhe, si pasojë,… dy dhëmbë të thyer. Rozenholmin, tani, e pret dënimi përkatës.

sfidanti.al