Komedianët mund t’ia hedhin edhe një “skileje” si Murinjo

Dy komedianë italianë arritën të realizonin diçka vërtet të veçantë duke ia hedhur vetë “skiles së vjetër” Zhoze Murinjo. Alesandro Onis dhe Stefano Korti, prezantues të një emisioni humoristik në Italia 1 (Le Iene) i dolën përpara portugezit që po dilte nga makina e tij pranë hotelit ku banon në Mançester.

Dy italianët kishin ardhur me kamera dhe i morën një intervistë Murinjos lidhur me konfliktin e tij me Antonio Konten e Çelsit, me trajnerin e Junajtidit që ishte i gatshëm të fliste. Në përfundim, ata i kërkuan që t’i respektonte duke firmosur një fanelë të Mançester Junajtidit, diçka që Murinjo gjithashtu e bëri.

Këtu ishte edhe loja, pasi Onis dhe Konti e kthyen mbrapsht fanelën, dhe në shpinën e saj lexohej emri i Antonio Kontes. Gjithsesi, Murinjo nuk e humbi aspak, por filloi të qeshte duke e vlerësuar shakanë e dy prezantuesve humoristikë, ndërsa më pas hyri në hotel për të shkuar në dhomën e tij, ku duhej të mendonte për kontratën e Aleksis Sançezit dhe kontratën e tij personale.

Sfidanti.al