Uniforma ‘alla Kroaci’ e Barcelones; kritika nga Miss Bum Bum

Shperthejne serish polemikat mes Suzi Kortez, alias Miss Bum Bum dhe Barcelones dhe shkak per kete eshte bere uniforma e  Barcelones per sezonin 2019/2020 per te festuar 20 vjetorin e bashkepunimit me klubin katalanas. Per sezonin pasardhes, Nike ka pergatitur nje uniforme ku fanela dhe corapet jane me kuadrata kuqeblu si ne stilin Kroaci.

Uniforma e re nuk i ka pelqyer aspak Suzi Kortez qe vetem para pak ditesh mori ‘faljen’ dhe te Lionel Mesit. Bukuroshja e shprehu pakenaqesine e saj nepermjet profilit te saj ne rrjetet sociale.

‘Duam fanelen e Barces me vijat tradicionale dhe jo si nje mbulese buke per piknik-shkruante Miss Bum Bum-nis sot nje fushate qe Nike e Barcelona te heqe dore nga kjo uniforme e shemtuar qe shkon kunder historise sone’.

Sfidanti.al