Radamel Falkao, rimartohet me bashkeshorten e tij pas 11 vitesh

Radamel Falkao dhe bashkeshortja e tij Loreai Taron rinovojne martesen e tyre, 11 vjet pas ceremonise se pare dhe e gjithe kjo ndodhi ne pranine e 3 vajzave te tyre. Ishin vete protagonistet qe e bene publike kete event nepermjet postimit te fotove te tyre ne rrjetet sociale. Falkao nga ana e tij publikoi nje foto te tij me Lorelain nen harkun me lule dhe nje foto tjeter me te gjithe familjen te shoqeruar me nje mesazh gjithe ndjenje per bashkeshorten e tij Lorelai.

’11 vite te mrekullueshem se bashku qe i kaluam me momente alegrie, trishtimi qe ne fund na kane forcuar akoma me shume-theksohet ne mesazhin e Falkaos-falenderoj Zotin qe mundesoi te te kem ty si partneren time ne jete dhe nenen e vajzave tona. Sot mund te them se te dua me shume se ne diten e pare’.

Radamel Falkao e Lorelai Taron u nijohen ne Argjentine kur sulmuesi ishte pjese e River Plejtit. Ne vitin 2007 cifti u martua dhe tani ka 3 vajza, Dominiken 5 vjec, Dezirene 3 vjec dhe Aneten 1 vjec.

Sfidanti.al