Ngacmime e shantazh; Raikonen denoncon nje grua

Kimi Raikonen ka denoncuar nje femer per ngacmime e shantazh. Lajmi behet i ditur nga media kanadeze sipas se ciles ajo femer i kerkoi para per te siguruar heshtjen e saj. Por per çfare e gjithe kjo?

Per nje episod qe ndodhi gjate festimeve pas Çmimit te Madh te Kanadase ne vitin 2016 kur finlandezi i Ferrarit ne nje moment u pretendua se i kishte prekur gjoksin kesaj femre.  Mesohet se kjo femer qe punonte Velvet Speakeasy ne Montreal, i kerkoi Raikonen nje shifer me shtate 0 nga prapa si demshperblim.

Raikonen nepermjet avokatit te tij beri te ditur se nuk kishte te bente aspak ne kete histori dhe sipas medias kanadeze ai e denoncoi ate te autoritetet. Policia kanadeze nuk leshoi asnje koment per kete histori dhe po heton versionin e treguat nga kjo femer.

Sfidanti.al