Kupa e Konfederatave, bukuroshja Lopyreva në stadium, por Rusia e pafat ndaj Portugalisë

Ndeshja e Kupës së Konfederatave mes Rusisë dhe Portugalisë kishte në shkallët e stadiumit një tifoze të vecantë. Bëhet fjalë për bukuroshen Viktoria Lopyreva, e cilësuar ndryshe edhe si ambasadorja e Kupës së Botës së vitit 2018. Prania e saj në stadium vërtetohet nga vetë  Viktoria nëpërmjet postimeve të saj në rrjetin social Instagram, por që nuk i solli shumë fat Rusisë së saj që humbi minimalisht ndaj portugezëve 1-0 dhe ndëshkuesi ishte Cristiano Ronaldo. Lopyreva e pranoi me shumë sportivitet këtë humbje të përfaqësueses së vendit të saj teksa në Instagram ajo uroi Portugalinë për fitoren.

sfidanti.al