Hakerat sulmojnë sërish; viktima e radhës, golfistja Paige Spiranac

‘Piratët’ e internetit hidhen sërish në sulm duke vjedhur të tjera foto intime të personaliteteve të famshëm. Këtë radhë viktimë e hakerave u bë golfistja Paige Spiranac, fotot nudo të së cilës janë shfaqur në rrjetin Celeb Jihad ashtu sic ka ndodhur më parë edhe me emra të tillë si Charlotte Flair e Nikki Bella. Në foton e publikuar Paige shfaqet duke bërë fotografi përballë një pasqyre dhe ajo ishte e veshur me të mbathura dhe një këmishë të hapur ndërkohë që ishte ‘topless’ në pjesën e sipërme të trupit. Paige Spiranac, përvecse golfiste profesioniste, është edhe një prej personaliteteve më aktive në Instagram. Dedikimi ndaj sportit dhe fiziku I saj tërheqës kanë ndikuar që ajo të arrijë në kuotën e më shumë se 1 milion ndjekësve në këtë rrjet social

Sfidanti.al