Beniada Jakic, modelja me origjinë shqiptare që shkëlqen në sallonin e motorëve, EICMA

Beniada Jakic mahnit Eicma-n. Modelja dhe aktorja bukuroshe pasi u zgjodh për për revistën GQ Italia dhe pozuar për  Maxim, tani ka mahnitur sallonin e motorëve me Ducati. me origjinë shqiptare, 25 vjecarja është shumë ambicioze  dhe gjithnjë në kërkim të objektivave stimulues. E rritur me pasionin për artin që e ka trashëguar nga familja,Beniada ëshë diplomuar për projektim artistik në Akademinë e Riminit. U bë pjesë e botës së spektaklit teksa mori pjesë në konkursin e bukurisë Miss Italia me fashën e Miss Ravenna duke u përfshirë në botën e modës që e solli atë në Milano.

Sporti e sidomos futbolli është një tjetër fushë që ka hyrë në jetën e bukuroshes shqiptare që ishte e pranishme edhe në sfidën që kombëtarja shqiptarë luajti me Italinë gjatë kualifikueseve të botërorit. Është një tifoze e flaktë e Milanit, dicka që ajo vetë e ka trashëguar nga ish i dashuri i saj futbollist, por që ajo nuk ia ka përmendur emrin.

sfidanti.al