Ukrainës i mbyllet stadiumi

UEFA ka pranuar pjesërisht ankesën për Ukrainës dhe vendosi të gjobisë federatën me 15 mijë euro dhe të mbyllë pjesërisht stadiumin për ndeshjen e radhës ndërkombëtare të kombëtares së drejtuar nga Rebrov. Vendimi u mor pas sjelljes së tifozëve ukrainas të cilët akuzohen për racizëm, bllokim të kalimeve publike dhe ndezje të bombave tymuese në ndeshjet kundër Anglisë dhe Italisë.

Dhe ndaj të kaltërve, më 20 nëntor në Leverkusen, ukrainasit do të detyrohen të luajnë me 5000 shikues më pak për shkak të skualifikimit të vendosur nga UEFA.