Selahi pjesë e formacionit më të mirë të javës në Kroaci

Lindon Selahi është zgjedhur në formacionin më të mirë të javës së Kroaci. Mesfushori shqiptar ishte mes protagonistëve të Rijeka-s, në fitoren 0-3 ndaj Rudes, në takimin e vlefshëm për javën e 28-të të kampionatit kroat. Me ndeshjen që ishte me rezultatin 0-2, në minutën e 56’ Lindon Selahi realizoi një super gol dhe vulosi triumfin e Rijeka-s.

sfidanti.al