Ndikimi i Ronaldos? Që Pogba të mos largohet nga Man. Junajtidi!

Gjatë verës ekzistonte frika se Paris SG do të bindte Kilian Mbapenë që të rinovonte kontratën, nëpërmjet pranisë së Lionel Mesit. Kjo duhet parë nëse do të ndodhë, por e sigurt është që do të ndodhë rinovimi i kontratës nga Pol Pogba në “Old Traford”. Mesfushori francez besohej se vitin e ardhshëm do të largohej për tek Paris SG me parametër zero, por mbërritja e Kristiano Ronaldos tek Mançester Junajtidi, dhe ndikimi që portugezi pati që në javën e parë, po bën që ai të mendohet. Pogba tani beson më shumë se Junajtidi mund të fitojë trofe, dhe se presioni mbi të do të jetë më i vogël. Ndërkaq, pritet të shihet se cili do të jetë ndikimi i Mesit tek Mbapeja.

Sfidanti.al