Fonseca: Te Milani për të fituar

Është dita e Paulo Fonsecas në kampin e Milanit. Portugezi, për herë të parë para mediave si trajneri i ri i kuqezinjve, foli për ambiciet dhe parimet e tij të lojës:

“Jam këtu për të fituar, Ibrahimovic më tregoi hapësirën boshe për trofetë në muze. Dua të ndërtoj një ekip sulmues dhe dominues që nuk i lë kundërshtarët të mendojnë”.

Ibra foli mbi të gjitha për merkaton, duke i mbyllur përfundimisht dyert për Zirkzee, por duke shpjeguar se klubi ka ide të qarta për sulmuesin.

sfidanti.al