Zidane tani pushim, kurse më vonë kthehet në ish-klubin e tij?

Zinedin Zidane në fund të sezonit të kaluar i largua nga Reali i Madridit dhe tani emri i tij lidhet me disa klube të mëdhenj evropianë. Tani për këtë francez legjendar thuhet se ai mund të shkojë tek Juventusi qëgjithnjë ka dashur ta afrojë atë, ndërkohë që edhe vetë ai, sikurse pretendohet, është gati qe të afrohet me klubin, me të ilin ai dikur ka luajtur.

Juventusi do që ta fitojë trofeun e Ligëssë Kampioneve, por konsideron se nën Masimiliano Alegrin ai nuk mund mund ta arrrijë këtë gjë, kështu që opsion kryesor tani është Zinedin Zidane, të cilin ndërkohë e kërkojnë edhe Çelsi dhe Mançester Junajtidi. Sidoqoftë, sikurse thuhet, Zidane është e predispozuar që të afrohet vetëm me një ekip dhe ai ështëJuventusi.

Sfidanti.al