Murinjo dorezohet: Te mbyllim kampionatin ne vendin e dyte

Trajneri i Mançester Junajtid, Zhoze Murinjo duket se eshte i dorezuar ne luften per titull ne Premier League. Diferenca prej 15 pikesh me Mançester Sitin konsiderohet e veshtire per t’u anuluar nga tekniku i ‘Djajve te Kuq’ i cili tha se tani skuadra e tij duhet te mbaje vendin e dyte.

‘Duhet ta ruajme vendin e dyte. Gjithnje kemi qene ne kete pozicion gjate ketij sezoni, me perjashtim te javeve te para-tha Murinjo-nuk eshte se ne Çelsi apo Totenhemi po bejme keq shkak te diferences se pikeve me kryesuesit, por Mançester Siti e nisi vrullshem sfiden dhe po e mban kete nivel. Per me teper Citizens kane marre fitore te pamerituara fale golave te shenuar ne minutat e fundit’.

Murinjo foli edhe per situaten e Zlatan Ibrahimovic per te cilin jane shtuar zerat per nje kalim te Los Anxheles Galaksi ne MLS.

‘Me futbollistet e mi nuk diskutoj lajmet qe qarkullojne per ta-vijoi Murinjo-e takoj Ibrahimovic çdo dite dhe ne asnje moment ai nuk e ka permendur kete histori e as nuk me ka dhene opinionin e tij, keshtu qe mendoj se asgje nuk eshte e vertete’.

Sfidanti.al