Fillon “murinjada” tek “djajtë”…listë për futbollistët që do të ikin

Jose Mourinho ka shpenzuar 145 milionë euro për të sjellë katër lojtar te Manchester United, në sezonin veror.
Por portugezi duke parë ecurinë e skuadrës së tij, ka filluar të mendojë riparimin e skuadrës, dhe gjëja e parë që i ka shkuar ndërmend janë largimi i lojtarëve të panevojshëm.

‘The Telegraph’ shkruan se Mourinho ka përzgjedhur tetë lojtarë për të larguar dhe ai nukka frikë që bëjë operacionin e nevoshem per “djajte”.

Marcos Rojo, Mateo Darmian, Phil Jones, Bastian Schëeinsteinger, Morgan Schneiderlin, Michael Carrick, Memphis Depay dhe Ashley Young, janë emrat që përmend gazeta e njohur britanike