Para 4 vitesh Siti pagoi 32 milionë euro, tani ai stërvitet në ligën e 4-t!

A e mbani mend Vilfred Bonin, sulmuesin e Sitit, për të cilin klubi “qytetar” i pagoi Suonsit 32 milionë euro? Sot ky sulmues 30-vjeçar ka mbetur pa klub dhe stërvitet me Njportin e ligës së 4-angleze.

“Nuk ka gjë më të mirë sesa të kesh në ekip një lojtar kaq të mirë. Ai bën stërvitje me kapacitet të plotë, duket se është një profesionist i vërtetë”, thotë trajneri i Njuportit, Majk Flajn.

Boni luajti me Sitin 46 ndeshje dhe shënoi 11 gola. Më vonë ai u dha hua nga Siti, dersa sa u kthye te Suonsi, nga ku u largua mbas përfundimit të kontratës.

Sfidanti.al