Muller, rekord edhe në humbje

Thomas Muller është tashmë në historinë e Bayernit të Mynihut, por nga dje ai me të drejtë hyn në legjendën e klubit. Sulmuesi gjerman i është bashkuar portierit Sepp Maier në renditjen e lojtarëve me më shumë paraqitje në Bundesligë: 473, e fundit dje, në humbjen ndaj Hoffenheimit, në ndeshjen e ditës së 34-t dhe të fundit të kampionatit.

sfidanti.al