Kantona, sa i ashpër me Nejmar: Për cfarë dreqin erdhi në Francë?

Ish futbollisti francez Erik Kantona nuk i ka kursyer aspak kritikart ndaj nejmar për transferimin e tij te paris Sën Zhermen në verën e këtij viti duke lënë Barcelonën. Në një intervistë për Yahoo Sport,  Kantona foli qartë duke vënë në dukje diferencat mes kampionatit span joll dhe atij  francez

‘Pyes veten se për cfarë erdhi Nejmar në kampionatin francez-e nisi diskutimin e tij Kantona-të jesh 25 vjec, pjesë e përfaqësueses braziliane dhe e Barcelonës e të vish në Ligë 1 për të luajtur kundër skuadrave si Guingamp, është dicka që nuk e kuptoj. Liga e Kampioneve? Janë maksimumi 10 ndeshje për t’u luajtur. Nuk e kuptoj ardhjen e tij në francë. Ka ndonjë që e kupton? Nuk është ky  vizioni im i pasionit dhe futbollit’

sfidanti.al