L’Equipe zbulon tekstin fyes me Mesin !

Gazeta  e njohur franceze L’equipe, ka zbuluar tektsin e plotë të polemikës së Mesit, në fund të ndeshjes me Mançester Sitin, në tunel, kur lojtarët e Guardiolës po festonin hareshëm në qiellin e shtatë.  Mesi ka thënë:

“ Çfarë bëjnë kështu, sikur fituan Ligën e kampioneve”! Fjalët e tij shkuan shumë shpejt në veshët e futbollistit të Sitit, Arteta, i cili paska reaguar me fjalë aspak komode:

  • Debil, shko në dhomën tënde të zhveshjes. Përse, çfarë pret ti?
  • Idiotët e mëdhenj .. kanë dalë nga këtu – ka thënë Leo, dhe puna mund të shkonte më keq nëse nuk futej Aguero.