10 te mrekullueshmit; ja kandidatet zyrtare te ‘FIFA The Best’.

A eshte 2018 viti kur Cmimin ‘FIFA The Best’ do ta fitoje dikush tjeter qe nuk quhet Ronaldo apo Mesi? Kete do ta mesojme ne daten 24 shtator kur do te zgjidhet fituesi. Nderkaq qeveria e futbollit boteror ka publikuar listen zyrtare te 10 futbollisteve qe do te jene ne gare per kete çmim.

Kristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, padyshim qe jane ne kete liste, por kete radhe portugezi dhe argjentinasi kane nje konkurence me te madhe nga rivalet e tyre.  Ajo qe te ben pershtypje eshte se ne listen e 10 kandidateve per ‘The Best’ nuk figuron emri i Nejmar Xhunior, ndekohe qe jane 3 franceze, Mbape, Grizman dhe Varan. Po keshtu, ne gare jane edhe 2 belge Hazard e De Brejne, kroati Luka Modric e egjiptiani Mohamed Salah.

Sfidanti.al