Partizani fiton titullin… sipas kryeministrit Rama

Të gjithëve u është krijuar përshtypja, që për të shkurorëzuar Skënderbeun është shumë e vështirë, qoftë edhe për faktin, se jo të gjithë titujt janë një meritë e pastër e korçarëve vetëm, për çka bënë në fushën e lojës. Por ky sezon mund të jetë ndryshe. Partizani e ka fituar tashmë një trofe, megjithëse janë

Vazhdoni leximin →

Cungu, futbolli luhet me top dhe me ..emra!

Një gjë është e sigurtë: Vllaznia nuk është e stabilizuar në lojë, herë fiton dhe herë mundet, kurse trajneri  i saj, Cungu, është konstant  në akuzat e tij ndaj armiqve të padukshëm. Edhe pas ndeshjes me Teutën, ku  mendohej më shumë paqe në shpirtin e klubit shkodran, trajneri shikon një prapaskenë që mbetet e koduar

Vazhdoni leximin →

Një foto që befason botën e futbollit…

Fotografia e talentit të futbollit të Kosovës ka bërë bujë jo vetëm në Kosovë! Talenti Redon Bejta i mbuluar i tëri me llaç, kishte gjetur kohë për të kremtuar fitoren e shkollës së futbollit Podujeva me rezultat 3:0 ndaj Fushë Kosovën U-15, e cila u zhvillua në stadiumin në Merdarë. Redoni flet për gazetën kombëtare

Vazhdoni leximin →

“Lushnja Sport Center”, ja projekti 600 milionësh

Në një kohë që shpenzohen para për futbollistë të lloj-lloj ngjyrave, të mbërritur nga kudo, si dhe trajner të huaj, futbolli ynë ka problem imediat mungesën e infrastrukturës. Disa skuadra nuk kanë fusha të përshtatshme për seancat stërvitore, madje as stadiume në qytetet e tyre, ndërkohë që investojnë për objektiva të palogjikshme. Luftëtari dhe Korabi

Vazhdoni leximin →

Kur arbitrat të hutojnë me tingullin e bilbilit

Kudo ndodhin gabime arbitrale, pasi edhe dinamika e futbollit sjellë vetvetiu të tilla, sado të mundohesh t’i evitosh. Ndërsa në këtë futbollin tonë, që nuk është as dinamik mjaftueshëm, më shumë po sforcohen të gjejnë shprehje për t’i përdorur si alibi. “Gabime njerëzore” është njëra që përdoret më shpeshë, pasi moviolistëve iu duket edhe më

Vazhdoni leximin →