Simeone bën një krahasim mes Eden Hazarit dhe Zhoao Feliksit

Atletiko e Madridit bëri një blerje të bujshme në verë, dhe Reali po ashtu, ndonëse ky i fundit nuk të çudit shumë. Zhoao Feliksi mbërriti në “Uanda Metropolitano”, ndërsa Eden Hazar në “Santiago Bernabeu”, ndërsa që të dy kanë marrë vlerësime të mira dhe jo shumë të mira. Hazar pati më shumë kritika, por së

Vazhdoni leximin →

Simeone pati të drejtë për Realin, por edhe për arbitrin

Pavarësisht fitores 7-3 në derbin miqësor në SHBA, Diego Pablo Simeone u tregua i kujdesshëm në prag të derbit të La Ligës ndaj Realit. Trajneri i Atletikos doli i saktë në parashikim, pasi sfida përfundoi në barazim pa gola, edhe pse u luajt në “Uanda Metropolitano”, pra në fushën e Atletit. Argjentinasi pati të drejtë

Vazhdoni leximin →