Po vjen Serbia, kurrë nuk ka qenë më e forte në një Botëror

Trajneri i përfaqësueses së Serbisë, Mladen Kërstajiç, bëri të ditur listën prej 27 futbollistësh që do të konkurrojnë për të zënë vend në aeroplanin që do të fluturojë për në Mundialin e Rusisë. Kjo listë do të shkurtohet, më 4 qershor, dhe nga ajo “do të bien” katër lojtarë. Portierë: Vladimir Stojkoviç, Predrag Rajkoviç, Aleksandar

Vazhdoni leximin →

Policia arreston arbitrin në Serbi, tek ne vendos skedina!

Qeveria shqiptare po mburret se është e vetmja në Ballkanin Perëndimor që po implementon procesin e Vetingut, veçse kur vjen puna tek futbolli, Shqipëria mbetet një vend pa qeveri. Në Serbi, një vend që sipas nesh nuk merr vesh nga vetingu, policia arrestoi një arbitër vetëm sepse ai dha një penallti skandaloze në një ndeshje

Vazhdoni leximin →

Një trajner anonim në krye të kombëtares së Serbisë

Mlladen Krstajiçështë trajneri i ri i përfaqësueses së futbollit të Serbisë, duke zëvendësuar në këtë detyrë trajnerin e deritanishëm të saj, Sllavoljub Muslin, që u shkarkua nga Federata serbe e Futbollit, megjithëse arriti që ta kualifikonte Serbinë në kampionatin botëror të ardhshëm të Rusisë. Të dy vendimet e kësaj federate, si shkarkimi i Muslinit, ashtu

Vazhdoni leximin →

Muslini “shpërblehet” me shkarkim si trajner i Serbisë!?

Përfaqësuesja e Serbisë zuri vendin e parë në grupin e saj kualifikues të Kupës së Botës Rusia 2018, por, megjithatë, një arritje e tillë dhe kthimi pas kaq kohësh të kombëtares serbe në Botëror i solli trajnerit të saj kryesor, Sllavoljub Muslin, si “shpërblim”, shkarkimin e tij! Media serbe, duke iu referuar burimeve brenda federatës

Vazhdoni leximin →