Napoli, Hysaj kërkon largimin, prioritet te Roma

Elseid Hysaj kërkon largimin nga Napoli. Mbrojtësi I djathtë I përfaqësueses shqiptare, që gjatë muajve të verës ishte në qendër të disa tratativave në merkaton e transferimeve që u mbyllën pa sukses, shpreson që sesioni dimëror I kësaj merkatoje të jetë periudha e duhur për të ndërruar skuadër dhe ai që e konfirmon është agjenti

Vazhdoni leximin →

Telashe te Roma; operohet Pelegrini, dëmtohet dhe Mkitarian

Dy muaj jashtë fushave të lojës. Kjo është koha e rekuperimit e parashikuar për Lorenco Pelegrinin I cili iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale për frakturën e pësuar në gishtin e pestë të këmbës së djathtë. Ndërhyrja u krye në Villa Stuart dhe gjithcka shkoi shumë mirë për mesfushorin e verdhekuqve që do të shohë sërish

Vazhdoni leximin →

Roma, Mkitarian është i yti; cfarë dysheje me Kalinic

Dita e fundit e merkatos së transferimeve ishte shumë e zjarrtë për Romën. Klubi verdhekuq, pasi lejoi largimin e Shik te Lajpcigu arriti që shumë shpejt të sigurojë shërbimin e Nikola Kalinic dhe në mënyrë shumë surprizë atë të Henrik Mkitarian me armenin që erdhi nga Arsenali. Tashmë të dy futbollistët kanë mbërritur në kryeqytetin

Vazhdoni leximin →

Arsenal, të “ndriti  fati” , ja oferta për Mustafin  që s’e duan tifozët

Mediume angleze dhe italiane vënë në dukje se Roma është e interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafi. Në fakt, “ujkonja” romane ka nevojë për mbrojtës dhe duket se stoperi i Arsenalit është kapur nga “radari” i Romës që, sikurse thuhet, ka nisur një interesim konkret për futbollistin e lartpërmendur, për të cilin

Vazhdoni leximin →