Drejt Asamblesë; Roma bilanc me humbje 126 milionë Euro

Në 29 qershor do të zhvillohet Asambleja e Këshillit Administrativ të klubit të Romës që ka publikuar një relacion me të dhënat më të fundit në lidhje me situatën ekonomike financiare të klubit. Pas 9 muajsh të vitit ekonomik 2019/20,  bilanci i verdhekuqve rezulton me humbje prej 126.4 milionë Euro, shifër që shoqëron atë të

Vazhdoni leximin →

Roma, tifozët nuk e duan rifillimin e kampionatit

Koncepti është i qartë: ‘Kampionati nuk duhet të nisë’. Ky është mesazhi  që i dhanë tifozët e Romës klubit berdhekuq dhe futbollit në përgjithësi, sigurisht sipas mënyrës së tyre. Me Italinë në gjendje emergjente, sipas tyre, rifillimi i Serisë A duhet të jetë i fundit në mendimet e autoriteteve. Nëpër  kryeqytetin italian janë shfaqur disa

Vazhdoni leximin →

Roma tenton Mertens; i propozon kontratë 3-vjecare

E ardhmja e Dries Mertens ende nuk është përcaktuar. Futbollisti është drejt përfundimit të kontratës me Napolin dhe në ndjekje të tij janë vënë disa klube me emër në Itali, mes të cilëve figuron edhe Roma. Sipas të përditshmes italiane ‘Corriere Dello Sport’, verdhekuqtë po tentojnë sulmuesin belg duke i propozuar një kontratë 3 vjecare

Vazhdoni leximin →