Barcelona, Laporta përgatit një plan për Messin; blerje të rëndësishmë dhe kontratë të përjetshme

Një kontratë e përjetshme, e vlefshme edhe pasi të ketë lënë futbollin e luajtur dhe blerje rë rëndësishme për t’u kthyer protagonistë në Evropë. Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta po përgatit planin për të bindur Lionel Messin, kontrata e të cilit me klubin katalanas skadon në qershor të këtij viti, për të qëndruar në Katalonjë.

Vazhdoni leximin →

PSG nuk ndalet, po tenton gjithcka të bindë Messin

Tentativat e PSG për të bindur Lionel Messin të transferohet në Francë nuk kanë të përfunduar. Nuk është një mister që drejtuesit e kampionëve të Francës po shfrytëzon miqësinë e yllit argjentinas me disa prej futbollistëve kyc të PSG për t’i shtuar Messit dëshirën që të zgjedhë Ligue 1 në rast se ai vendos të

Vazhdoni leximin →

#Messi767, Barcelona feston rekordin e yllit argjentinas

Talent i pastër, unik, më i miri, spektakolar, legjendë, magjil, gjeni. Janë këto disa nga fjalët me të cilat ish futbollistë dhe lojtarët aktualë të Barcelonës i përdorën për të uruar Messin pëer rekordin e ri të regjistruar në karrierën e tij. Duke zbritur në fushë ndaj Huescas ku shënoi edhe 2 gola, Messi barazoi

Vazhdoni leximin →

Ronaldo i pakënaqur; PSG rihidhet në sulm për të?

Kjo javë e marsit kur Cristiano Ronaldo e Lionel Messit e lanë njëkohësisht Ligën e Kampioneve në 1/8 e finaleve rrezikon të jetë historike. Jo vetëm sepse nuk ndodhte prej 16 vitesh që të eliminoheshin të dy në të njëjtën kohë, por sepse mes 8 më të mirave të Ligës së Kampioneve,pasi eliminoi Barcelonën është

Vazhdoni leximin →