Futbollistë e trajnerë, ja më të paguarit në botë sipas ‘France Football’

Këtë të martë, ‘France Football’ do të publikojë raportib vjetor të futbollistëve dhe trajnerëve që përfitojnë më shumë, një klasifiim I cili prej vitesh dominohet nga Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar. Në fakt edhe këtë radhë këta 3 sulmues kanë pushtuar sërish podiumin e futbollistëve më të paguar. Revista franceze për të përpiluar këtë

Vazhdoni leximin →

Spanjë, Lionel Messi është ende mbreti I La Liga

Është e vështirë që të mos habitesh me  nivelin e lartë të lojës të shfaqur në mënyrë të vazhdueshme nga Lionel Messi gjatë gjithë karrierës. Argjentinasi tashmë është në luftë për titullin e 11 në Spanjës që do të conte në vetëm 1 diferencën me numrin e kampionateve të fituara nga Gento, Shifrat individuale trembin

Vazhdoni leximin →

Coronavirus në futboll, Messi mesazh solidariteti

Rastet e para të pozitivitetit me coronavirus të futbollistëve të skuadrave të kampionateve kryesore në Evropë e jo vetëm, bënë që të pezullohen Champions e Europa League dhe kampionatet kryesore të kontinentit, ndërkohë që ka pasur anulime dhe shtyrje të evenimenteve të tjera sportive. Ndërkaq mesazhet e solidaritetit nga emrat më të njohur nuk kanë

Vazhdoni leximin →

Trajneri I Eibar: Messi nuk luan? Ai ‘bastard’ pushon gjatë ndeshjes, do lodhej më shumë në tribunë

Fraza më e bukur që një trajner mund të dëgjojë përpara se skuadra e tij të përballet me Barcelonën është padyshim ‘Messi nuk luan’.  Shifrat flasin qartë, Barcelona me Messin në fushë e nisin ndeshjen thuajse me avantazhin 1-0, kështu që është normale që trajnerët e ekipeve kundërshtare të shpresojnë që ai të marrë ndonjë

Vazhdoni leximin →