Hamilton: Nuk jam pozitiv me Covid-19, por në izolim vullnetar

Lewis Hamilton vijon betejën e tij personale kundër coronavirusit duke ndjekur rregullat e vendosura nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Por edhe për të së fundmi kishin filluar të qarkullonin zërat që flisnin se piloti britanik I Mercedes  ishte pozitiv në testet për Covid-19, zëra që 35 vjecari I mohoi menjëherë në rrjetet sociale ‘Kam lexuar

Vazhdoni leximin →

F1, prezantohet makina Mercedes W11

Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas I hoqën vellon makinës Mercedes W11 në Formula 1. Dy pilotët së bashku me Toto Wolff bënë prezantimin e makinës së re të Formula 1 në pistën e Silverstone, një makinë që e ka hundën shumë të ngushtë. I emocionuar, Lewis Hamilton, kampioni në fuqi I botës ka paralajmëruar  rivalët

Vazhdoni leximin →

Rinovimi me Mercedes; ja sa ka kërkuar Lewis Hamilton

Sezoni I Formula 1 për vitin 2020 parashikohet emocionues jo vetëm për luftën në pistë mes Mercedesit, Ferrarit dhe Red Bullit e pilotëve të tyre, por edhe për zërat e merkatos  në ambientet e këtij kampionat, për bisedimet që po zhvillohen për kontrata të ndryshme. Emra të tillë si Hamilton, Bottas, Vettel e shumë të

Vazhdoni leximin →

Prioriteti i Toto Wolff; mbajtja e Hamilton te Mercedes

Toto Wolff ka si prioritet qëndrimin e Lewis Hamilton te Mercedes në të ardhmen. Është vetë Drejtori i Përgjithshëm i skuaderisë gjermane që e pohoi këtë në një intervistë për portalin soymotor.com ‘Nuk besoj se një skuadër e mirë qëndron në vend numëro-tha Wolff-kjo do të thotë se gjithnjë do të ketë ndryshime dhe këto

Vazhdoni leximin →